Jak si spolehlivě plnit své sny

1. ČÁST


Začneme odpovědí na jednu z nejdůležitějších otázek, které si můžeme položit:

Co může každý z nás udělat hned teď, snadno a rychle, aby už začal žít život svých snů? Život plný radosti a hojnosti, který bude milovat?

Jak žít život podle svých přání?  Pravdou je, že ve skutečnosti každý z nás žije život podle sebe neustále. Se svými výtvory se však ne vždy identifikujeme proto, že se nám nelíbí. Zdá se nám, že se nám děje něco, co s námi nesouvisí, nebo dokonce, že nám někdo jiný něco dělá naschvál.

Náš život je výsledkem našeho vnímání, myšlení a jednání. Jsou způsoby, jak se do tohoto vpravdě božského tvůrčího procesu zapojovat co nejvědoměji, a některé z nich popisuji v mojí e-knize

Platí, že dostáváme to, o co si říkáme. Začněme tedy tak, že si hned objednáme to, co opravdu máme chuť v životě zažít. Vezměte si tužku a papír a jdeme na následující cvičení:

  1. Podívejte se na své vztahy, práci, bydlení, seberealizaci atd. Dosáhli jste v těchto oblastech všeho, co si přejete, nebo si můžete dopřát více?
  2. Vyberte si jednu věc, jedno přání, jak by Váš život měl vypadat, abyste z něho měli největší radost. Jak se při této představě cítíte? Vše si podrobně zapište.
  3. Co můžete udělat už dnes pro to, abyste se této představě co nejvíce přiblížili? Jaký jednoduchý krok k uskutečnění tohoto snu můžete učinit už teď? (Bez obav, díky tomuto cvičení už máte jeden velký krok za sebou 😉 )
  4. Poděkujte si za čas, který jste si věnovali.


Vypadá nevinně, mohu ale z vlastní zkušenosti říct, že pokud tento postup v nějaké formě zařadíte (alespoň občas) do své každodenní rutiny, výsledky se dostaví takřka okamžitě a budou, inu, zázračné!

2. ČÁST


1. Rozhodnutí

Úplně na začátek bych chtěla zdůraznit, že absolutním základem jakékoli změny a tvorby v našem životě je rozhodnutí. Věnujte tomuto bodu dostatečnou pozornost. Je možné, že vám vaše plány obvykle nevychází jednoduše proto, že jste se pro ně nikdy doopravdy nerozhodli a spíše jen házíte slova do větru.

Rozhodnutí je základním stavebním kamenem, bez kterého se dílo, které se pokoušíme vybudovat, zhroutí. Naše rozhodnutí funguje jako kouzelný magnet, který k nám přitáhne další inspiraci i skvělé příležitosti.

Když svoji vizi myslíme, a především pak cítíme vážně, a podnikneme potřebné kroky, nic nám nedokáže zabránit v jejím uskutečnění. (Tedy kromě dalšího našeho rozhodnutí.) Naše rozhodnutí vyjadřuje dostatečnou důvěru v sama sebe coby všemocného tvůrce svého života. 

2. Zaměření

Nadešel čas se na naši představu zaměřit, tak abychom se s ní ztotožnili co nejvíce a stáhli ji ze sféry představ k sobě do své reality. Zaměření naší pozornosti na cíl nás dovede tam, kam si přejeme. Udržujme naši vizi v našem zorném poli, sledujme ji jako maják na horizontu. Snadno díky tomu rozpoznáme cesty, které nás k cíli dovedou nejrychleji. 

Šikovný trik je se svojí vizí obklopit (doslova!) a zůstávat s ní v kontaktu tak dlouho, jak je třeba. Najděte si nyní svůj záměr, který jste si napsali v 1. části. Svůj záměr můžete použít v původním znění, můžete si jej ale také přepsat do jediné věty, která stručně vyjadřuje vaši představu – můžete si vytvořit afirmaci. Svoji afirmaci si přepište na několik lístečků a ty vylepte po bytě.

Můžete je nalepit na psací stůl nebo pověsit na skříň a koupelnové zrcadlo, zkrátka na místa, kam vám denně padá zrak. Lze je umístit také na obrazovku mobilu a laptopu nebo nosit u sebe v kabelce. Hezky funguje rovněž zajímavé vizuální provedení. Lístečky i sešit s poznámkami si můžete vybarvit, případně je opatřit výstižnými symboly. Mnohem snáze se vám vaše vize vryje do paměti (a budete z ní mít ještě větší radost 🙂 )

3. Jednota záměru, myšlení, jednání …a výsledku

Cílem je se s vysněným životem zžít – se svou vizí nové reality. Jde to docela snadno, když si ji budeme díky lístečkům pravidelně připomínat, a zároveň jí přizpůsobíme své myšlení. To je další tip, který chci zmínit. Když jsou naše myšlenky v souladu s našimi cíli, přirozeně se s nimi sladí naše činy …a nakonec se i svět kolem nás přeskládá odpovídajícím způsobem. 

Přemýšlejte, mluvte, pište a chovejte se tak, jako by vaše vysněná realita byla faktem, žádným „vzdušným zámkem“ v nedohledné budoucnosti. Souvisí to i s výše zmíněným rozhodnutím: formulujte své myšlenky a slova tak, že jste se pro tuto realitu rozhodli.

Jako příklad uvedu můj sen živit se nezávislou činností a přitom cestovat. Kdykoli se mě někdo zeptal na moje plány, s jistotou a přesvědčením jsem odpovídala, že se budu živit nezávislým povoláním a budu přitom moct cestovat. (Všimněte si rozdílu mezi touto formulací a formulacemi jako „Snad se mi podaří dělat XY“, „Možná budu dělat XY“ či „Sice bych chtěla dělat XY, ale…“.) Současně jsem podnikala první mikroskopické kroky k dosažení tohoto cíle, na příklad rešerše na internetu.

Formulace našich myšlenek a vět může být tím jediným, takřka neviditelným důvodem našeho (ne)úspěchu. Každý den sledujme, jakým způsobem myslíme. Vězme, že nový život starým způsobem (starým myšlením) nevytvoříme. Stojí za to podívat se, jestli svůj vysněný nádherný život zbytečně nesabotujeme nějakým myšlenkovým vzorcem. Jistě odhalíme některá ze svých omezujících přesvědčení typu „Nebudu úspěšný, protože nikdy nemám tolik štěstí jako ostatní“ nebo „Lehký a pohodlný život si nejdřív musím zasloužit“. Nahraďme je  přesvědčením o svém nekonečném potenciálu. Poznejme lépe sami sebe! Na splněná přání a život snů – ve vaší realitě!


Jsem tvůrkyně pocházející ze Srdce Evropy. V životě se věnuji poznávání vnějších i vnitřních světů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.